2011 Ronde de Bethel Results

March 6th, 2011 by slowroadie Categories: Results No Responses
Cat 5 Name Team
1 michael zak Team Cosmic
2 David Ellis
3 Chrstopher Conway Team Conway Racing
4 Timothy Ahearn egglestonequine.com
5 Timothy Lener Tarmac Cycling/Iron Bridge Consulting
6 kenneth reilly pawling cycle & sport
7 Paul Armstrong Regulator Cycling
8 Brandon Deschenes Wolfpack
9 Victor Urvantsev Tarmac Cycling/Iron Bridge Consulting
Cat 4 Name Team
1 Justin Tyberg Bethel Cycle
2 Etsu Taniguchi CRCA/Teany Cycling
3 alister clarke soul brother
4 Lorenzo Grippo Team Danbury Audi / Pedal and Pump
5 Edenilson Dasilva Navone Studios
6 Joshua Salit Tarmac Cycling/Iron Bridge Consulting
7 John DeBitetto Tarmac Cycling/Iron Bridge Consulting
8 Brian Kelley Pawling Cycle & Sport
9 Jim Klewicki
10 Omri Roden The Bicycle Depot, New Paltz NY
11 scott prosser Cycle-Smart, Inc
12 Hans Morefield Team Danbury Audi / Pedal & Pump
13 Paul Parton Bethel Cycle Sport Club
14 Ryan Wikane
15 David Bailey Team Hammer Nutritiion
16 Roger Billharz Pawling Cycle & Sport
17 Gabriel Remillard CLR-Racing
18 Paul Levine Signature Cycles/Rockstar Games
19 Vincent Lore Bethel Cycle
20 David Burns Bethel Cycle Sport Club
Women Name Team
1 Ann Marie Miller CRCA/Houlihan
2 Robyn Passander ZCC Zanes Cycles
3 Kristin Lotito CRCA/Houlihan
4 Amanda Braverman Stage-1 / fusionTHINK
5 Katherine Amos CRCA/Houlihan
6 Jennifer Solomon Babylon Bike
7 Katie Mullaly
8 Joanne Cabello CRCA/Houlihan
9 Laura Mullaly
10 Pascale Butcher TriFitness
11 Kate Marshall Tarmac
12 Kelsea Mullaly CVC/Subaru of New England
Masters 45+ Name Team
1 Carl Reglar Team Danbury Audi/Pedal and Pump
2 MATTHEW STUART U.S. ARMY/Central Wheel- GHCC
3 Jim Escobar Team Danbury Audi/Pedal and Pump
4 Rick Spear Fastar Target Training
5 Rich Foley TARGETRAINING / Velocite Bikes
6 Christofer McNeil Unattached
7 Dan Fox Corner Cycle
8 Tom Chimenti
9 John Funk Cycle Fitness
10 Morgan Stebbins Bethel Cycle Sport
11 Don Catlin Team Danbury Audi/Pedal and Pump
12 Christofer deHahn NCC
13 Roger Harper TargetTraining
14 Richard Broderick Richard Sachs
Cat 3/4 Name Team
1 Bryan Haas Berlin Bike/Best Cleaners
2 Juan Pimentel CRCA
3 Bill Muzzio Bethel Cycle
4 John O'Fallon CRCA/Rapha Racing
5 Jacinto Pereira
6 Darius Shekari CRCA/Teany Cycling
7 Chad Dalles Berlin Bicycle/Best Cleaners
8 Brian Suto Bay Hill Capital/ CLNooman
9 juan o pimentel Innovation bike
10 Neil Suto Bethel Cycle
11 Jefferson Lima Navone Studios
12 Andrew Payne Bethel Cycle Sport
13 Jim Escobar Team Danbury Audi/Pedal and Pump
Pro/1/2/3 Name Team
1 GABRIEL ACABA MICHELOB ULTRA CYCLING
2 eric merrill Zcc-Zanes cycling
3 Justin Lindine Joe's Garage
4 Evan Thomas Target Training
5 Jacinto Pereira Unattached
6 Peter Hurst Bike Reg – Cannondale
7 Johan Koserius Bethel Cycle Sport
8 Carl Reglar Team Danbury Audi/Pedal and Pump
9 jeffrey weaver The Devils Gear/ New Haven Bike Club
10 Matt Armstrong Team Danbury Audi/Pedal and Pump
11 Luciano Bezerra Navone Studios
12 Bill Muzzio Bethel Cycle
13 Kathleen Billington Danbury Audi/Pedal & Pump
14 Robert Sweeting Kenda/5 hour energy